Dovolená na ostrově Zakynthos: krásné písečné pláže

Dovolená Řecko Zakynthos

Dovolená na ostrově Zakynthos může být dovolenou plnou překvapení. Tato překvapení najdete na pouhých 416 km čtverečních. Ukrývá pašeráckou lod, Modré jeskyně, můžete obdivovat vzácné mořské želvy a pláže? Ty jsou jedna krásnější než druhá.

Dovolenou na Zakynthosu můžete strávit na klidných , ale i rušných místech. Tradiční řeckou pohodu a klidné písečné pláže najdete v Kalamari, Argassi, pokud ale dáváte přednost rušnějších letoviskům, zavítejte do hlavního města Zakynthosu, Tsilivi , Laganasu.

Trochu geografických údajů před Vaší dovolenou na Zakynthosu:

Doba letu do Řecka: cca 2 hod 40 min (dle destinace) 

Doklady a celní předpisy v Řecku: občané ČR  mohou od 1.5.2004 vstupovat a pobývat na území členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. 

Kriminalita v Řecku: i v Řecku si dávejte pozor na kapsáře, hlavně v rušnějších ulicích. Pozorně si hlídejte své cestovní doklady, jistě si tím ušetříte spoustu nepříjemností. Pro všechny případy si je dobré udělat si před cestou kopii cestovního dokladu (stránku s Vaší fotografií a Vašimi osobními údaji). 

Časový rozdíl v Řecku: plus 1 hodina 

Měna v Řecku: od roku 2002 platí v Řecku Euro. 

Voda v Řecku: lze pít vodu z vodovodu, ale přesto se doporučuje koupit balenou vodu v supermarketu 

Hygienické podmínky v Řecku: kanalizační systém na řeckých ostrovech nedovoluje odhazovat toaletní papír do místy, ale jsou k tomu určeny koše vedle toalety. 

Zdravotní péče v Řecku: v Řecku platí zdravotnická dohoda , na jejímž základě jsou řecké státní nemocnice povinny zdarma poskytnout českým občanům pomoc. Je tedy nutné předložit Evropský průkaz pojištěnce, který vydala tuzemská pojišťovna. V některých zdravotnických zařízeních mohou vyžadovat po českých občanech hotovostní. Doporučujeme si proto sjednat před Vaší cestou do Řecka zdravotní pojištění. Lékárny se nacházejí téměř ve všech větších letoviscích. 

Pro bližší informace jsme Vám kdykoliv k dispozici na naší pobočce  nebo vyhledávejte zájezdy online.

 

popup